Medusa Jellyfish Avize

Bazen bir şeyler üretirken ilhamın gelmesi için kendinizi doğaya bırakıverirsiniz çünkü bilirsiniz ki insan için ilhamın en büyük kaynağı doğadır. İşte bu tasarımda da doğadan alınan ilhamın bir örneğini görmekteyiz.
Avize, adından da anlaşıldığı üzere suların medusası medüzlerin -denizanalarının- akışkanlığından ve şeklinden ilham alınarak tasarlanmıştır. Tasarımcısı tarafından heykelsi bir sanat eseri olarak tanımlanan avizeler, üflenerek şişirilen camların şeffaflığıyla akışkan; süzülüyormuşçasına duran kıvrımlı dokunaçlarıyla da dinamik bir görünüm kazanıyor. Ayrıca var olduğu mekanda süzülerek sarkan cam heykeller, içindeki ledlerle karanlığı aydınlatırken ortam bir anda denizaltı dünyasına dönüşür; siz de bu dünyaya balıklama dalar ve aydınlatma sayesinde oluşan bu büyüleyici atmosferin tadını çıkarırsınız. 

Medusa’nın, ortamı aydınlatmadığı vakitte bile formuyla mekanın en ilgi çekici unsuru olmaktan da geri kalmayacağına emin olabilirsiniz. Avizeler bu ilgi çekici yanından dolayı tavana asıldığı andan itibaren mekan avizeye ayak uydurmak durumunda kalır ve ona göre şekillenir. Bu sanat eseri, belki bazılarınızın bu yüzden tercihi olmayacak ama karşılaştığınızda da kendinizi ondan alamayacak olmanız da bir gerçek!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on telegram
Sosyal Medya - Yazar
Sosyal Medya - Yazar

Yazar

Yazar

Grafiker

Grafiker

Sosyal Medya - Yazar

Yazar

Grafiker